O nas / Redakcja / Profil użytkownika / SEP / IMF / Fundacja dla AGH / 19:08 / Piątek 4 Grudzień
News
Wyszukaj
Kategorie:

Wyższe Uczelnie Techniczne
Wydarzenia
Wiadomości
Sesja Kół Naukowych AGH
Rankingi Uczelni
Praca
O Nas
Kultura
Internet
Informatyka
Historia
Ciekawi ludzie
Bezpieczeństwo
Akademickie Inkubatory Przedsi
90 lat AGH

Warszawscy studenci wygrali zawody samolotów bezzałogowych w USA
2010-05-13 22:00:00

Bezzałogowy samolot KIWI, skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej, zajął I miejsce w międzynarodowych zawodach Aero Design 2010.

Zadaniem było przeniesienie przez samolot jak największego ciężaru. Zawody odbyły się w dniach 30 kwietnia - 2 maja w Fort Worth w Texasie w USA.

Aero design są organizowane co roku przez Society of Automotive Engineers (SAE International) skupiające 90 tys. inżynierów z całego świata. Zadaniem uczestniczących w nich studentów jest samodzielne zaprojektowanie i budowa samolotu bezzałogowego, który uniesie możliwie największy ciężar. Urządzenie z pełnym obciążeniem musi wykonać okrążenie nad lotniskiem i bezpiecznie wylądować.

Jak wyjaśnia Chybińska, skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW samolot KIWI zajął I miejsca w klasyfikacjach cząstkowych: za najlepszy projekt i najlepsze osiągi oraz III miejsce za największy uniesiony ciężar (15 kg), co zapewniło mu I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Rzeczniczka zaznacza, że nie jest to pierwsze zwycięstwo. "Studenci z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej od kilkunastu lat biorą udział w tych zawodach i z reguły wracają z nich ze zwycięskimi trofeami" - podkreśla.

Zwycięska załoga wraca do Warszawy w piątek.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Dodaj do: Bookmark and Share
Komentarze internautów:

Brak komentarzy
Teberia poleca