O nas / Redakcja / Profil użytkownika / SEP / IMF / Fundacja dla AGH / 4:41 / Wtorek 28 Czerwiec
News
Wyszukaj
Kategorie:

XLV Sesja Studenckich Kół Nauk
Wydarzenia
Wiadomości
Wentylacja Kopalń
Węgiel Brunatny
Tąpania
Technologie
Technologie
Surowce mineralne
Publikacje Naukowe
Publikacje Naukowe
Programy unijne
Ochrona Środowiska
Metan
Ludzie
Konferencje
Konferencje
Instytuty Naukowe
Informatyka
Górnictwo podziemne
Górnictwo odkrywkowe
Geomechanika
Energetyka
Energetyka
Elektrotechnika przemysłowa
Eksploat w warunkach zagrożeń
Ekonomia
Ekologia
Edukacja
Edukacja
Ciekawi ludzie
Centra Transferu Technologii

Instytut Geofizyki PAN koordynatorem grupy roboczej EPOS
2012-06-29 16:30:00

EPOS - European Plate Observing System to największy europejski projekt infrastrukturalny w dziedzinie nauk o ziemi. Jego celem jest promowanie innowacyjnych rozwiązań dla lepszego poznania procesów zachodzących na powierzchni i w głębi Ziemi, oddziałujących w negatywny sposób na ludzi i infrastrukturę. Projekt skierowany jest do środowisk naukowych, ośrodków badawczych, jednostek fundujących oraz do przedstawicieli przemysłu.

Jedną z grup roboczych utworzonych w ramach Fazy Przygotowawczej jest grupa WG5b „Infrastructures for Georesources” ustanowiona na spotkaniu projektu EPOS w Utrechcie w listopadzie 2011 r. Jej jednostką koordynującą mianowany został Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, a zrzesza ona przedstawicieli wielu europejskich instytucji naukowych zajmujących się tematyką sejsmiczności indukowanej (m.in. GFZ Potsdam, Norsar, KNMI).

WG5b została powołana do integracji i budowy infrastruktury dla optymalnej wydajności badań z zakresu sejsmiczności indukowanej. Jej plan stanowi integracja danych z sieci monitorujących, lokalnych obserwatoriów, eksperymentalnych laboratoriów jak i innych danych geologicznych, tektonicznych oraz parametrów procesów technologicznych dotyczących sejsmiczności indukowanej działalnością człowieka. 

Pierwsze spotkanie WG5b odbędzie się w Krakowie w dniach 18-20 lipca 2012. Jego celem będzie integracja jednostek naukowych i badawczych Grupy z przemysłem i innymi projektami dotyczącymi sejsmiczności indukowanej. Gośćmi spotkania będą przedstawiciele KGHM Cuprum, KGHM PM SA, Kompanii Węglowej SA.

Źródło: brak źródła
Dodaj do: Bookmark and Share
Komentarze internautów:

Brak komentarzy
Teberia poleca